15 kwi 2012
Trwa projekt 'Bibliowskaz'
11 kwi 2012
Animatornia: biuro działań społeczno-kulturalnych
Projekty realizowane w ramach ANIMATORNI ułożyliśmy więc, podobnie jak inne nasze działania w trzy linie tematyczne (Spółdzielnia Młodych Twórców, Obywatele Działają, Otwarty Sektor Kultury).
SPÓŁDZIELNIA MŁODYCH TWÓRCÓW to alternatywne studio produkcyjne, w którym można przejść drogę „od pomysłu do realizacji“, korzystając z doświadczenia mistrzów, producentów oraz zaplecza technicznego. Stwarzamy warunki do rozwoju młodym twórcom i produkujemy ich krótkie formy filmowe i fotograficzne. Organizujemy warsztaty, wystawy, otwarte pokazy, przeglądy porfolio dla Warszawiaków, mieszkańców Mazowsza i Polski. Produkcje pokazujemy w kinach, na festiwalach, platformach społecznościowych i w kawiarniach.
OBYWATELE DZIAŁAJĄ to laboratorium projektów społeczno-kulturalnych. Umożliwiamy animatorom realizację przedsięwzięć na skalę dzielnicy, miasta, regionu czy całej Polski. Konsekwentnie budujemy Laboratorium Działań Animacyjnych (wzorowane na sztokholmskiej LAVIE) – miejsce, gdzie każdy warszawiak może przyjść z pomysłem i otrzymać pomoc w jego realizacji (sprzęt, miejsce, poradę). W ramach tej linii realizujemy programy dotacyjne i mikrodotacyjne.
OTWARTY SEKTOR KULTURY to think thank tworzący nowe rozwiązania dla kultury. Prowadzimy projekty partycypacyjne, angażujące pracowników, mieszkańców, badaczy i samorządy lokalne. Razem z nimi wypracujemy strategię zmian dla istniejących instutucji kultury (domy kultury, biblioteki, UTW). Szkolimy z zakresu pracy ze społeczością lokalną. Uruchomiliśmy program Animator in Residence – przyjmujący animatorów z małych miejscowości na pobyty w instytucjach kultury i ngo w Warszawie. W realizacji tych działań wspiera nas sieć Latających Animatorów Kultury. W tym roku wspólnie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" powołaliśmy także sieć Latających Socjologów Kultury. Wierzymy, że nasze działania mogą promieniować nie tylko na kolejne dzielnice Warszawy (np. Targówek), ale także na cały region (w tym roku Mazowsze) czy kraj.
'Bibliowskaz'- trwają warsztaty.
W tym tygodniu Pracownia Design gości na Targówku!
Za nami pierwsze warsztaty 'Bibliowskaz'.
Już jutro serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie.
12.04 czwartek godz. 18-20 'WESPÓŁ W ZESPÓŁ! Czyli o tym, jak wspólnie działać i angażować mieszkańców'
Biblioteka Publiczna ul. Mieszka I nr 7 (w budynku Szkoły Podstawowej nr.58)
14.04 sobota godz. 11-16 'Dobry sąsiad – biblioteka. O najbliższym otoczeniu bibliotek i ich roli w społeczności lokalnej'
Biblioteka Publiczna ul. Suwalska 11
15.04 niedziela godz. 11-16 'BIBLIOWSKAZ – jak wskazywać bibliotekę?'
Biblioteka Publiczna ul. Mieszka I nr 7 (w budynku Szkoły Podstawowej nr.58)
9 kwi 2012
FOTOLICYTACJA
25 marca w Klubokawiarni Chłodna 25 licytowaliśmy zdjęcia naszych uczestników (Ula Klimek, Martyna Rudnicka, Dorota Zyguła- Siemieńska, Katarzyna Maksymowicz, Monika Kmita, Krzysztof Kowalski, Michał Dąbrowski, Tomasz Dubiel, Piotr Bekas) oraz współpracujących z nami mistrzów (Tadeusz Rolke, Agnieszka Rayss, Michał Łuczak, Adam Pańczuk Kobas Laksa).
Szlachetne, sygnowane wydruki powędrowały już do nowych właścicieli. Wylicytowaną kwotę (4725 zł) przeznaczyliśmy na stypendia dla młodych twórców biorących udział w programie Polska.doc. Dzięki akcji i Waszemu zaangażowaniu możemy ufundować siedem stypendiów oraz jedno dofinansowanie zwalniając uczestników programu Polska.doc z opłaty.
6 kwi 2012
ŚWIęTA
3 kwi 2012
BIBLIOWSKAZ - chodźmy do biblioteki!
BIBLIOWSKAZ
Chodźmy do biblioteki!
Odwiedzasz i lubisz swoją bibliotekę? A może nigdy do niej nie chodzisz?
Przyjdź, zobacz co oferuje i weź udział w otwartych warsztatach Pracowni Design.
Biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek.To lokalne centra informacji i kultury.
To miejsca, gdzie można się spotkać, poczytać,skorzystać z internetu, obejrzeć wystawę, wziąć udział w ciekawych spotkaniach,koncertach i wykładach.
Weź udział w warsztatach z animatorami, socjologami i projektantami.
Podziel się pomysłami na to jak przyblizyć bibliotekę mieszkańcom i stwórz razem z nami Bibliowskaz.
Propozycję projektu skonsultujemy z mieszkańcami w trakcie Dni Targówka, a gotowy Bibliowskaz udostępnimy bibliotekom w całej Polsce w formie internetowej instrukcji na zasadzie 'zrób to sam'.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zgłoś się wysyłając e-mail na adres: animatornia@e.org.pl lub zapisz się w bibliotece.
10.04 wtorek godz. 18-20 'ZAPROJEKTUJMY TO RAZEM' – na czym polega współprojektowanie?', Biblioteka Publiczna ul. Suwalska 11
12.04 czwartek godz. 18-20 'WESPÓŁ W ZESPÓŁ! Czyli o tym, jak wspólnie działać i angażować mieszkańców', Biblioteka Publiczna ul. Mieszka I nr 7 (w budynku Szkoły Podstawowej nr.58)
14.04 sobota godz. 11-16 'Dobry sąsiad – biblioteka. O najbliższym otoczeniu bibliotek i ich roli w społeczności lokalnej', Biblioteka Publiczna ul. Suwalska 11
15.04 niedziela godz. 11-16 'BIBLIOWSKAZ – jak wskazywać bibliotekę?', Biblioteka Publiczna Biblioteka Publiczna ul. Mieszka I nr 7 (w budynku Szkoły Podstawowej nr.58)
Warsztaty poprowadzą: projektant Robert Pludra, socjolog Agata Nowotny oraz animatorzy Zuza Sikorska i Janek Mencwel. Zapraszamy!
Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Partner i sponsor projektu: Procter&Gamble
Partnerzy: Urząd Dzielnicy Targówek, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy
Projekt zrealizowano dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.