29 cze 2011

Spacer/performance/wernisaż - przyjdź i zobacz!

Finał akcji Przydarzyło mi się na Mokotowskiej Kariny Dzieweczyńskiej naszej animatorki in residence już jutro we czwartek o 18.00.
Bądźcie koniecznie z nami na Mokotowskiej!

27 cze 2011

MMK w Polskim Radiu 18:15

Dziś w Trójce o 18:15 reportaż o Młodych Menedżerach Kultury w Bibliotekach, autorstwa Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej!




Reportażu będzie można słuchać na falach Trójki, on-line na stronie Polskiego Radia, a potem na stronie Studia Reportażu Polskiego Radia: reportaz.polskieradio.pl

21 cze 2011

Animator in residence - pobyt trwa!

Od czwartku na dwa tygodnie do naszego zespołu w ramach programu Animator in residence dołączyła Karina.

fot. Agnieszka Gójska

Co się dzieje? Jak wygląda jej pobyt i na czym będzie polegała akcja końcowa?
Wszystkiego można się dowiedzieć śledząc relacje Kariny.
Pierwsza już jest tutaj.

20 cze 2011

Popołudnie na dachu.REBLOK


Zaprosiliśmy mieszkańców Warszawy do spędzenia z nami popołudnia na dachu jednego bloków na Targówku w ramach akcji REBLOK Urzędu Dzielnicy Warszawa Targówek.

Zorganizowaliśmy wykłady i warsztaty oraz pokaz filmu:

'Ogrody na dachu' - wykład i warsztat z Martą Paciorkowską i Mariuszem Ciechońskim z Partyzantki Ogrodniczej Guerilla Gardening

'Jak zrobić własne obserwatorium astronomiczne na dachu' wykład i obserwacja nieba z Krzysztofem Piaseckim z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

Kino Filmów Dokumentalnych: pokaz filmu 'Człowiek na linie' reż. James Marsh

Dziękujemy, że byliście z nami!



fot.Marta Zabłocka i J.P.Michałowski


19 cze 2011

Zakończyliśmy czerwcowe warsztaty Pracowni Design



Wczoraj zakończyliśmy warsztaty Pracowni Design realizowane w ramach festiwalu 'Sąsiedzi 2.0: Projektowanie w działaniu'.

Socjolog Agata Nowotny i psycholog Aleksandra Bujacz poprowadziły wykłady a Robert Pludra warsztaty z projektowania przestrzeni.

Warsztaty zakończyliśmy pokazem filmu dokumentalnego 'Objectified' Gary'ego Hustwit'a.

Dziękujemy, że byliście z nami i informujemy, że już niedługo rusza rekrutacja do jesiennych warsztatów Pracowni.



fot.Marta Zabłocka, Ewa Dyszlewicz, Jarek Barański

14 cze 2011

Migawki. Spotkanie i przegląd portfolio z Andrzejem Kramarzem



Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na otwarte spotkanie autorskie oraz przegląd portfolio z ANDRZEJEM KRAMARZEM

środa, 22 czerwca 2011 r., godzina 17:30
Klubokawiarnia Chłodna 25, Warszawa
UWAGA: spotkanie autorskie otwarte dla wszystkich, wstęp wolny


zapisy na przegląd portfolio:
1) na adres migawki@e.org.pl wyślij wybór swoich 10 zdjęć oraz kontakt do siebie (termin nadsyłania: 21 czerwca, wtorek, godz. 23:59)
2) listę osób zaproszonych do udziału w przeglądzie opublikujemy na stronie migawki-animatornia.blogspot.com 22 czerwca, we środę, o godzinie 12:00.
3) przegląd odbędzie się tuż po spotkaniu z autorem.


FACEBOOK:
http://www.facebook.com/event.php?eid=122001854550820

REBLOK - popołudnie na dachu bloku





Już w najbliższy piątek zapraszamy do spędzenia z nami popołudnia na dachu bloku na Targówku w ramach akcji REBLOK Urzędu Dzielnicy Warszawa Targówek.


18:00 'Ogrody na dachu' - wykład i warsztat z Martą Paciorkowską i Mariuszem Ciechońskim z Partyzantki Ogrodniczej Guerilla Gardening

20:00 'Jak zrobić własne obserwatorium astronomiczne na dachu' wykład i obserwacja nieba z Krzysztofem Piaseckim z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

22:00 Kino Filmów Dokumentalnych: pokaz filmu 'Człowiek na linie' reż. James Marsh


Dach bloku przy ul.Poborzańskiej 8
(dojazd z centrum ok.15 minut, tramwajami 1, 4, 26; przystanek: Poborzańska)


'Wiosna' - wywiad z Michałem Łuczakiem i Michałem Dąbrowskim




fot.Krzysztof Pacholak


O arogancko pięknych młodych ludziach, kwiatach i wspólnym tworzeniu projektu fotograficznego - Michał Łuczak i Michał Dąbrowski, autorzy kolejnego projektu Fotoprezentacji rozmawiali z Pauliną Capałą


Robicie projekt opowiadający o młodości?

Michał Łuczak: Chcemy pokazać młodość i piękno, które jest w nią wpisane. Bardzo proste założenie. Nie szukamy momentu przejścia w dorosłość, ani dojrzewania. W pewnym sensie interesuje nas powierzchowność, bo robimy portrety, ale jak wiadomo w fotografii udaje się zarejestrować coś wiecej niż tylko to jak wyglądamy.

Michał Dąbrowski: Ja wprowadziłem pewne ograniczenie jeżeli chodzi o ludzi, których chcę pokazać.

Będę portretował osoby, które są świadome swojej wartości, niezależnie od tego czy powodem tej świadomości jest wygląd zewnętrzny, czy intelekt.


Zdecydowaliście się na wielki format i czarno-białą fotografię, dlaczego?

MŁ: Chcemy uniknąć skojarzeń z wizją młodości przedstawianą w mediach. Wybraliśmy najtrudniejsze narzędzie i też najbardziej tradycyjne. Troche w kontrze do tego jak teraz szybko i łatwo zrobić sobie zdjęcie i podrasować je przy użyciu oprogramowania.


Z jakiego powodu zajęliście się młodością? Czy chcecie stworzyć portret pokolenia, opowiedzieć o czymś co wydaje się typowe dla młodego wieku?

MD: Nasz projekt ma bardzo otwartą formułę. Nie koncentrujemy się na jakimś zjawisku związanym z młodością, czy opisywaniu konkretnej subkultury. Nie chcieliśmy przygotowywać tematu gazetowego. Jednym z naszych założeń jest, żeby odwiedzający wystawę wyszli z niej z pytaniami o młodość.

Sam pomysł na sportretowanie młodych osób pojawił się podczas rozmowy, w trakcie której dotarło do nas, że ludzie którzy obecnie są w liceum, bardzo różnią się od nas, kiedy byliśmy w ich wieku.


Od samego początku realizując wspólny projekt deklarowaliście, że myślicie o stworzeniu książki? Czy takie myślenie determinuje to jakie fotografie powstaną?

MŁ: Kiedy planuje się zrobić książkę, to rzeczywiście jest tak, że myśli się innymi kategoriami podczas robienia zdjęć. W tyle głowy zawsze staram się pamiętać, że fotografie muszą ze sobą współgrać i składać się w całość na dwóch sąsiadujących lub następujących po sobie stronach. O fotografii warto myśleć jak o wypowiedzi, jak o tekście. Potrzebne są i przecinki i zdania twierdzące, pytania, aczasem także wykrzyknienia.


MD: Staram się wszystko co robię, w jakiś sposób materializować – drukować odbitki, książki. Jestem zainteresowany self-publishingiem, ideą D.I.Y. (zrób to sam). Bardzo lubię też japońskie albumy. Do końca czerwca powinna powstać moja kolejna książka ze zdjęciami. Jeżeli chodzi o projekt z Michałem – chcemy też, żeby z projektu zostało coś na dłużej, coś do czego będzie można wrócić po pewnym czasie.


W „Wiośnie” - bo tak nazwaliście swój cykl macie oddech w postaci fotografii kwiatów?

MŁ: Robie makro zdjęcia kwiatów. Brzmi okropnie, ale ma wyglądać, a nie brzmieć więc jestem spokojny. Punktem wyjścia są dla mnie stare fotografie botaniczne katalogujące różne gatunki roślin.

MD: Z mojej strony powiem tylko że zieleń jako refren pojawi się na pewno.


Czy fotografujecie ludzi w naturalnym otoczeniu, czy raczej wyciągniętych z kontekstu?

MD: Nie będą to miejsca takie jak szkoła czy własny pokój. Wyciągamy ich z kontekstu.


Czarno-biała fotografia. Niedbałe kadry. Wszystko przemyślane. Chcecie zostawić oglądającego z pytaniem, a ja czuję, że mimo wszystko jest jakaś wyraźna myśl, którą chcecie wypowiedzieć w swojej „Wiośnie”. Zapytam inaczej - jaką młodość chcecie nam pokazać?

MŁ: Na pewno nie taką, jaką widzimy na co dzień w reklamach czy na atakujących nas zewsząd bilbordach. Patrząc na ludzi z reklamy mam wrażenie, że ktoś mnie oszukuje. Piękne jest w ludziach to, co niepowtarzalne. Często ta wyjątkowość nie mieści się w kanonach współczesnego piękna. Chcemy przypomnieć, jak fascynujące mogą być nasze niedoskonałości.

Pracownia Design




Design to specyficzna dziedzina. Nie ustają spory czym tak naprawdę się zajmuje. Jak rozumie ją Towarzystwo 'ę' , które od trzech lat prowadzi projekt Pracownia Design?

„Design to pojęcie bardzo szerokie. Dla nas punktem wyjścia do pracy jest zawsze obserwacja w obszarach społecznych: przestrzeni miasta, w bibliotekach, domach kultury. Działamy od 2009 roku. Pierwsze dwie edycje prowadziły Ania Piwowar i Marta Białecka z grupy projektowej Lapolka. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy duet młodych projektantów: Roberta Pludrę i Gosię Lipińską, związanych z kolektywem PG13" mówi Zuza Sikorska, koordynatorka Pracowni.

“Uczestnicy projektu biorą udział w zajęciach z projektantami i socjologami, na których uczą się podstawowych metod i narzędzi prowadzenia badań. Potem wyruszamy w teren. Rozmawiamy z ludźmi, robimy ankiety, obserwujemy, dokumentujemy, szukamy problemów.

Na podstawie tych badań dyskutujemy, analizujemy i zastanawiamy się jak te znalezione problemy można rozwiązać. Dopiero wtedy przechodzimy do procesu projektowego. W trakcie naszych obserwacji w bibliotekach okazało się na przykład, że panie bibliotekarki narzekają na brak wygodnych wózków na książki, których kółka nie klinowałyby się przy wejściu do windy. Po dyskusjach z Lapolkami uczestnicy zaprojektowali wygodny wózek.

Czasem powstają projekty właściwie od razu gotowe do produkcji takie jak "Torbuszka" – praktyczna i ładna torbo - poduszka, w sam raz dla przemęczonych uczniów i studentów. Jednak Pracownia nastawiona jest na proces, dlatego tak samo ważne są dla nas poetyckie koncepcje jak np. projekt podwodnej biblioteki czy pomysły na kampanie społeczne. Proces, w którym powstają takie pomysły jest dla nas bardzo ważny i wartościowy.

Hasłem drugiej edycji Pracowni było „Anarchy Design - zrób sam to miasto”. Pracowaliśmy wokół idei D.I.Y. - zrób to sam. Obserwowaliśmy jak miasto używane jest przez mieszkańców. Szukaliśmy oddolnych działań. Obserwowaliśmy wszystko to, co nie mieści się z systemie. Karmniki dla ptaków zrobione z opakowań po jogurtach, tymczasowe ‘domy’ bezdomnych, wszelkie ozdoby robione przez mieszkańców, klomby kwiatowe w starych oponach czy ruchy w stylu ekstremalnej turystyki miejskiej. Chodziliśmy po Warszawie i obserwowaliśmy. Interesującym obszarem do pracy okazały się dachy. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, dozorcami, ludźmi, którzy próbują miejskie dachy jakoś zagospodarować. Spotkaliśmy się z socjolożką Agatą Nowotny, z architektem Michałem Jońcą a Lapolki, przez kilka miesięcy prowadziły proces projektowy. W efekcie powstało kilkanaście bardzo fajnych pomysłów, które zaprezentowaliśmy na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej” opowiada Zuza.

Pracownia Design jest otwarta dla wszystkich, którzy zainteresowani są twórczym myśleniem, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu – jest to przede wszystkim projekt dla tych, którzy chcą rozwinąć twórcze myślenie.

„Bardzo podoba mi sie to, że mogę zaprojektować coś dla miasta, w którym żyje. Oczywiście to było dla mnie wyzwanie i próba czy dam sobie radę z pracą nad projektem i z wystawą ” mówi Kasia Mądry uczestniczka Pracowni Design.

Jesienią rusza trzecia edycja warsztatów a już teraz zapraszamy na ul. Mokotowską na trwające od kilku dni działania Pracowni w ramach festiwalu Sąsiedzi 2.0: Projektowanie w działaniu. Ciekawych tematu twórczego rozwiązywania problemów zapraszamy na wykłady i pokaz filmu.

14 czerwca godz.18:30 Agata Nowotny, socjolog 'Sąsiedztwo 2.0'

16 czerwca godz.18:30 Aleksandra Bujacz, psycholog 'Potrzeby człowieka we współczesnym mieście'

18 czerwca godz. 17:00 pokaz filmu 'Objectified' Garego Huswita

Siedziba Towarzystwa„ę” Mokotowska 55 (domofon 50)

Weź aparat i chodź!

Już 19 czerwca BZIK za BZIKA zaprasza na niecodzienne warsztaty foto, na których dowiecie się, jak dzięki prostym trikom zrobić dobre zdjęcie każdym aparatem, jak spośród zrobionych zdjęć wybrać te najlepsze i jak połączyć te zdjęcia, by tworzyły spójną narrację.

Warsztaty poprowadzą:

Krzysiek Pacholak
Stwórz swój fotoesej o Warszawie. Weź aparat i chodź na spacer. Pokaż swoje miasto na 36
zdjęciach. Naucz się opowiadać zdjęciami historie.

co wziąć ze sobą: aparat cyfrowy
wielkość grupy: 15 osób
zapisy: bzikzabzika@gmail.com
miejsce spotkania: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”, ul. Mokotowska 55 m. 50
czas trwania: 14.00-19.00
w zgłoszeniach prosimy o odpowiedź na pytanie: za co kochasz to miasto?

Karol Grygoruk
Codziennie robimy zdjęcia. Robimy je wszędzie. Aparatami typu snapshot lub komórkami.
Chodź i znajdź pomysł na swoje zdjęcia. Weź aparat i fotografuj to, co interesuje Cię
najbardziej.

co wziąć ze sobą: aparat cyfrowy
wielkość grupy: 15 osób
zapisy: bzikzabzika@gmail.com
miejsce spotkania: Warszawa Powiśle ul. Kruczkowskiego 3B
czas trwania: 13.00-18.00
w zgłoszeniach prosimy o odpowiedź na pytanie: dlaczego chcesz uczestniczyć w warsztatach
i czym się zajmujesz

Zgłoszenia na oba warsztaty prosimy wysyłać na adres: bzikzabzika@gmail.com, wraz
z zaznaczeniem, w których warsztatach chcecie wziąć udział i odpowiedzią na pytanie
prowadzącego.

Ledwo co ostygnie obiektyw, a już 26 czerwca czekamy na Was z kolejnym warsztatem.

26.06. – Polowanie na truskawki. Nie tylko pichcimy konfitury, robimy ciasta, smażymy
naleśniki, ale i wymieniamy się przepisami, z których powstanie truskawkowa księga smakowitości. Połączymy to razem z Bajkowaniem, więc przyprowadźcie swoje dzieci, rodzeństwo czy po prostu znajome maluchy!

Co to jest BZIK za BZIKA?

Czy są rzeczy, których zawsze chcieliście się nauczyć, ale nigdy nie było okazji, czasu albo
kogoś kto pokazałby Wam jak to się robi?

BZIK za BZIKA umożliwia dzielenie się pasjami i zdobywanie nowych umiejętności.
Dwa razy w miesiącu, w różnych miejscach w Warszawie odbywać się będą warsztaty, które poprowadzić może każdy z Was! Wystarczy się do nas zgłosić i podzielić swoim „bzikiem”, a my zorganizujemy resztę.

Poszukiwacze adrenaliny, zbieracze magnesów, wielbiciele wariacji kulinarnych, hodowcy patyczaków bądź zwolennicy robótek ręcznych - u nas każdy może podzielić się swoją pasją, nawet tą najdziwniejszą i zafascynować innych nowym "bzikiem". Czekamy też na tych, którzy chętnie poznają coś nowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na facebooku lub napisz do nas: bzikzabzika@gmail.com

Projekt realizowany w ramach "Laboratorium Animatorni" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zadanie realizowane ze środków M. St. Warszawy.
Patronat medialny: Aktivist i EMMA PAK.

13 cze 2011

Sąsiedzi 2.0:Projektowanie w działaniu - trwają nasze warsztaty








fot.Marta Zabłocka


Intensywne dwudniowe warsztaty projektowania z Robertem Pludrą za nami!

Po ćwiczeniach projektowych i badaniu terenowym uczestnicy zaprojektowali na ul.Mokotowskiej modele zadaszonego stojaka do wieszania rowerów, miejskie fotele sprzyjające sąsiedzkim pogaduszkom oraz tunel dla dzieci do zabawy na świeżym powietrzu.

W tym tygodniu zapraszamy na trzy otwarte spotkania, które realizujemy w ramach festiwalu 'Sąsiedzi 2.0: Projektowanie w działaniu'.

We wtorek o 18:30 wykład Agaty Nowotny, socjolożki zajmującej się miastem i designem.

W czwartek o 18:30 zapraszamy na wykład Aleksandry Bujacz, psycholog, która opowie o potrzebach człowieka żyjącego we współczesnym mieście.

W sobotę o godz. 17:00 zakończymy warsztaty pokazem filmu 'Objectified' Gary'ego Hustwit'a

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Towarzystwa 'ę' na ul.Mokotowskiej 55 (domofon 50)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Lato z ę!


fot. Ryszard Piwowar

Ulotki Lata z "ę" są już do znalezienia na mieście. Tymczasem na blogu kalendarium wydarzeń czerwcowo-lipcowych dla tych, którzy lubią interaktywnie.




CZERWIEC

06 czerwca PON 18.00 Videonotacje: spotkanie redakcji [siedziba ę]

08 czerwca ŚRD 18:00 Migawki: spotkanie autorskie i przegląd portfolio, Michał Łuczak

10 czerwca PT 16.30 Fotoprezentacje: akcja portret młodości [siedziba ę]

12 czerwca ND 18.00 MOKO Akcja 1: firma portretowa [park Morskie Oko]

14 czerwca WTR 18:30 Pracownia Design (SĄSIEDZI 2.0: Projektowanie w działaniu),wykład socjolog Agaty Nowotny 'Sąsiedztwo 2.0' [siedziba ę]

16 czerwca CZW 18:30 Pracownia Design: (SĄSIEDZI 2.0: Projektowanie w działaniu), wykład psycholog Aleksandry Bujacz 'Przestrzeń miasta a podstawowe potrzeby człowieka' [siedziba ę]

17 czerwca PT 18:00 REBLOK 'Blokowiska Reaktywacja': Popołudnie na dachu bloku [Targówek]

18 czerwca SB 17:00 Pracownia Design: (SĄSIEDZI 2.0: Projektowanie w działaniu): Podsumowanie warsztatów oraz pokaz filmu dokumentalnego 'Objectified' reż. Gary Hustwit [siedziba ę]

19 czerwca ND Bzik za Bzika: Weź aparat i chodź! [siedziba ę]

20 czerwca PON 18.00 Videonotacje: spotkanie redakcji [siedziba ę]

22 czerwca ŚRD 18:00 Migawki: spotkanie autorskie i przegląd portfolio, Andrzej Karamarz

26 czerwca ND 12.00 Bajkowanie: warsztaty dla dzieci [siedziba ę]

26 czerwca ND 13.30 Bzik za Bzika: Polowanie na truskawkisiedziba ę]

29 czerwca ŚRD 18.00 Migawki: spotkanie autorskie i przegląd portfolio: Mikołaj Długosz [odwołane]

30 czerwca CZW 18.00 Animator in Residence: akcja niespodzianka



LIPIEC:


04 lipca
PON 18.00 Videonotacje: spotkanie redakcji [siedziba ę]

10 lipca ND 12.00 Klub Sportów Miejskich „Skarpa” [Oboźna/Browarna]

17 lipca
ND 12.00 Klub Sportów Miejskich „Skarpa” [Oboźna/Browarna]

18 lipca PON 18.00 Videonotacje: spotkanie redakcji [siedziba ę]

20 lipca ŚRD 18:00 Migawki: spotkanie otwarte i przegląd portfolio, Kobas Laksa

24 lipca ND 12.00 Klub Sportów Miejskich „Skarpa” [Oboźna/Browarna]

27 lipca ŚRD 18:00 Migawki: spotkanie otwarte i przegląd portfolio, Mikołaj Długosz

28 lipca CZW 19.00 Fotoprezentacje: 'WIOSNA' Michał Łuczak / Michał Dąbrowski wernisaż wystawy



POBIERZ PLAKAT w formacie PDF <<<<




8 cze 2011

Ula Klimek laureatką 7 edycji BZ WBK Press Photo







Z wielką dumą informujemy, że Ula Klimek zajęła pierwsze miejsce w 7 edycji konkursu BZ WBK Press Photo 2011 w kategorii społeczeństwo!

W 2009 roku Ula we współpracy z Adamem Lachem realizowała swoją pierwszą wystawę w ramach projektu Fotoprezentacje.

GRATULUJEMY!

7 cze 2011

Czym są Migawki? Wystawa podsumowująca III edycję.





Nie mamy ambicji, żeby uczyć fotografii. Uczymy myśleć fotograficznie. Społeczny i reportażowy wymiar naszych zajęć sprawia, że skupiamy się na próbie zinterpretowania rzeczywistości w swój własny, autorski sposób. Chcemy opowiadać historie, dotykać tematów trudnych, odwiedzać miejsca mniej popularne, spoglądać z dystansem na siebie i na to, co wokół.

Gdy w październiku ubiegłego roku przeprowadzaliśmy rozmowy kwalifikacyjne do udziału w projekcie, nie interesowało nas, jaki ktoś ma staż, od ilu lat fotografuje i czy woli kliszę czy cyfrę. Nie pytaliśmy o ulubione obiektywy i nie zwracaliśmy uwagi na to, czy prezentowane przed nami zdjęcia są nieco niedoświetlone.

Szukaliśmy osób z określoną wrażliwością. Otwartych i uważnie patrzących na otoczenie. Szukaliśmy autorów, którym chcieliśmy pomóc w przygotowaniu własnego dokumentalnego projektu. Klasycznie: od pomysłu do realizacji.

Spotykaliśmy się kilka razy w miesiącu na konsultacjach. Pomagali nam fotografowie Jan Brykczyński i Adam Pańczuk – ich rady były dla nas bezcenne. Rozmawialiśmy o ulubionych fotografach, oglądaliśmy filmy i albumy. Wraz z fotoedytorem Jerzym Nogalem układaliśmy fotoreportaże i projektowaliśmy okładki magazynów. Byliśmy też na wspólnym reporterskim plenerze.

Zorganizowaliśmy również szereg otwartych spotkań z polskimi twórcami. Gościliśmy Chrisa Niedenthala, Wojciecha Wilczyka, Tomasza Sikorę, Łukasza Trzcińskiego, Nicolasa Grospierre’a, Alberta Zawadę, Kondara Pustołę oraz Michała Szlagę. Premierę swoich islandzkich zdjęć miał u nas kolektyw Sputnik Photos (Rafał Milach, Agnieszka Rayss, Jan Brykczyński, Adam Pańczuk, Michał Łuczak, Ania Nałęcka, Marzena Michałek).

Po siedmiu miesiącach pracy kończymy trzecią edycję „Migawek”. Z przyjemnością przedstawiamy blisko dwadzieścia projektów dokumentalnych.

Polecamy zapamiętać te nazwiska.

Autorzy zdjęć:
Anna Albin, Ada Banaszak, Michał Bielicki, Paulina Czarnecka, Dagmara Czarnecka, Michał Dąbrowski, Kinga Ilska, Dorota Kaczmarek, Magdalena Łuczyńska, Katarzyna Maksymowicz, Patrycja Mic, Anna Micińska, Michał Modlinger, Maria Nóżka, Magdalena Skupińska, Weronika Strobel, Patryk Wiśniewski, Daniel Wymoczył, Marta Zabłocka

Organizacja:
Krzysztof Pacholak, Daniel Chrobak

Współpraca:
Krzysztof Kowalski

/////
Galeria 022 oraz Klubogaleria U Artystów,
ul. Mazowiecka 11a, Warszawa
wystawa otwarta do 24 czerwca


////
zdjęcia z przygotowań i z wernisażu:

Migawki - III edycja - wystawa

Migawki - III edycja - wystawa

Migawki - III edycja - wystawa

Migawki - III edycja - wystawa



fot. Krzysztof Pacholak, Patryk Wiśniewski

6 cze 2011

Migawki. Spotkanie i przegląd portfolio z Michałem Łuczakiem



Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na otwarte spotkanie autorskie oraz przegląd portfolio z Michałem Łuczakiem.

środa, 8 czerwca 2011 r.
godzina 18:00
Klubogaleria U Artystów,
ul. Mazowiecka 11 a, Warszawa

wstęp wolny


zapisy na przegląd portfolio:
1) na adres migawki@e.org.pl wyślij wybór swoich 10 zdjęć oraz kontakt do siebie (termin nadsyłania: 7 czerwca, wtorek, godz. 23:59)
2) listę osób zaproszonych do udziału w przeglądzie opublikujemy na stronie migawki-animatornia.blogspot.com 8 czerwca, we środę, o godzinie 12:00.
3) przegląd odbędzie się tuż po spotkaniu z autorem.

5 cze 2011

Pogotowie Filozoficzne rusza w Kordegardzie!

Pogotowie Filozoficzne po krótkiej przerwie rusza z nowym cyklem spotkań. Zachęcamy do zapoznania się z nową formułą spotkań i do wzięcia udziału! Można dołączyć już 6 czerwca 2011 w galerii Kordegarda (ul.Krakowskie Przedmieście 15/17)o godzinie 17.00, jak i na późniejszym etapie spotkań, wystarczy chęć poeksperymentowania z filozofią i otwarta głowa

Szczegółowe informacje: Pogotowie Filozoficzne


Zapraszamy!