21 paź 2011

Spotkanie Warszawskich Obywateli Kultury

Tworzysz? Organizujesz wydarzenia kulturalne? Prowadzisz działalność edukacyjną, bibliotekę, dom kultury, klubokawiarnię, teatr, galerię, muzeum? A może po prostu jesteś odbiorcą kultury? Jeśli życie kulturalne Warszawy leży Ci na sercu – to jesteś Warszawskim Obywatelem Kultury.

Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury już 29 października. Koniecznie przyjdź. Po to, by podnieść rangę kultury w codziennym życiu miasta, by nadać jej odpowiednią rolę w rozwoju Warszawy, po to, by wspólnie pracować nad lepszym dostępem do kultury dla mieszkańców – zawiązuje się ruch społeczny Warszawskich Obywateli Kultury, jednoczący indywidualnych mieszkańców stolicy, działaczy stołecznych organizacji pozarządowych, przedstawicieli prywatnych, samorządowych i narodowych placówek kulturalnych i edukacyjnych.

Warszawscy Obywatele Kultury to ruch nawiązujący do idei ogólnopolskiego ruchu Obywateli Kultury, ale skupiony na problemach stolicy i inicjowany wspólnie przez różne stołeczne środowiska ludzi kultury.

Spotkanie założycielskie Warszawskich Obywateli Kultury,
29 października (sobota) 2011, godz. 14.00,
Sala im. Kisielewskiego PKiN (wejście bezpośrednio z placu Defilad, narożnik przy Teatrze Studio).

Proponowany program spotkania:

Przedstawienie idei ruchu Warszawskich Obywateli Kultury.
Przedstawienie Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020, pt. „Miasto Kultury i Obywateli” – dokumentu wypracowanego wspólnie przez władze miasta i stronę społeczną w toku długotrwałych konsultacji, który ma stać się podstawą dla nowej polityki kulturalnej w stolicy.
Propozycja wypracowania Warszawskiego Paktu dla Kultury, który służyć będzie dwóm zasadniczym celom: społecznej kontroli nad wdrażaniem Programu Rozwoju Kultury „Miasto Kultury i Obywateli” oraz dialogowi warszawskich środowisk kultury i władz samorządowych wszystkich szczebli.
Wypracowanie kolejnych celów Paktu, a także programu i struktury organizacyjnej Warszawskiego Kongresu Kultury, planowanego na styczeń 2012 roku, podczas którego odbędzie się podpisanie Paktu.
Propozycja sformułowania apelu do władz samorządowych o nie zmniejszanie nakładów na kulturę i edukację.
Wolne wnioski i dyskusja.

29 października (sobota) 2011 o godz. 14.00 w sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i
Nauki.

źródło: warszawa.ngo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz